gharib
21 آذر 1401 - 11:31

۱۹۲ قاضی از وضعیت زندان‌های آذربایجان‌غربی بازدید کردند

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: در برنامه‌ای هماهنگ ۱۹۲ قاضی از زندان‌ها و بازداشتگاه های این استان بازدید و در جریان امور زندان و زندانیان قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه به نقل از روابط عمومی دادگستری استان آذربایجان‌غربی، ناصر عتباتی اظهار کرد: در این بازدید 4 ساعته، دادستان مرکز استان، معاونین قضایی، قضات عالی قضایی و هیات ارزیابی حقوق شهروندی در مرکز استان و روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی ضمن بازدید از بندهای زندان و بررسی وضعیت مددجویان در دیدارهای چهره به چهره با تعداد کثیری از زندانیان به درخواست‌های آنان رسیدگی و در مورد هر یک دستورهای لازم را صادر کردند.

وی، با بیان اینکه در این این بازدیدها به یک هزار و 374 درخواست رسیدگی شد، افزود: همچنین با آزادی 39 مددجو، آزادی مشروط 36 نفر، مرخصی منجر به آزادی 39 نفر، درخواست عفو 40 نفر، تعلیق مجازات 21 نفر، اعطای مرخصی به یک هزار و 920 نفر، اشتغال 67 نفر، تخفیف مجازات یک نفر، تجمیع مجازات 3 نفر و درخواست پابند الکترونیک برای 33 نفر موافقت به عمل آمد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی، ادامه داد: بازدیدهای با برنامه و هدفمند از زندان‌های استان برای بررسی وضعیت قضایی زندان‌ها و زندانیان در دستور کار دادگستری قرار دارد و به صورت مرتب تا پایان سال اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 905762